Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty realizuje zadanie pn. "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020″ - Podprogram 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 [POPŻ] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
PO PŻ przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.
Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.
Skład paczki żywnościowej w kwietniu 2021 r. na 1 osobę:
Razem: 10,13 kg
Z uwagi na występowanie na terenie kraju wirusa COVID-19, prosimy o przestrzeganie harmonogramu odbioru żywności.
Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości.
Osoby odbierające żywność obowiązuje również zasada zakrywania ust i nosa zgodnie z wymogami.
Należy posiadać także własną torbę na żywność.
Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty realizuje zadanie pn. "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020″ - Podprogram 2021 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Podsumowanie działań w Lipcu 2022 roku
W ramach projektu „Rodzina w Centrum 3" w miesiącu Lipiec 2022 zrealizowano:
5 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – pedagogicznego
7 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychologicznego
2 porady specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychiatrycznego
1 spotkanie w ramach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i naturalnych
1 warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci lub młodzieży przebywających w pieczy oraz z rodzina naturalnych z problemami opiekuńczo-wychowawczymi
1 warsztat dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą