Pełnosprawni w pracy

Realizacja projektu zakończyła się w dniu 30 czerwca 2014 r.
Liderem projektu była firma INFO-BIZ Profesjonalna Edukacja.
Partnerami: Grudziądzkie Centrum Caritas
 oraz PUP w Grudziądzu

Celem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych przez 50 osób niepełnosprawnych, ułatwienie poruszania się na rynku pracy z nowymi kwalifikacjami, zdobycie doświadczenia zawodowego, podniesienie aktywności społecznej i obywatelskiej oraz samooceny.

1. Osoba chcąca wziąć udział w projekcie musiała:

- mieszkać na terenie Grudziądza lub powiatu grudziądzkiego,

- posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,

- być osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo (nie pracować; nie trzeba być zarejestrowanym w PUP).

2. Uczestnikom projektu oferowaliśmy:

• doradztwo zawodowe oraz psychologiczne,
  • szkolenia z zakresu:
    • pracownik magazynowy z obsługą wózka jezdniowego,
    • pracownik administracyjny z obsługą komputera,
    • asystent osoby zależnej i niepełnosprawnej,
    • mała gastronomia z usługa cateringową,
    • obsługa komputera i programów użytkowych,
    • pomocnik kucharza,
    • ścieżka metodyczna ekonomii społecznej z wyjazdem studyjnym,
    • gwarantowany udział w płatnych stażach/robotach publicznych.

3. Ponadto zapewnialiśmy:

• zwrot kosztów dojazdu,
  • materiały szkoleniowe,
  • catering na szkoleniach,
  • asystentów osób niepełnosprawnych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności,
  • trenerów pracy oraz tłumacza migowego.

OSOBA KONTAKTOWA:
PIOTR PIASECKI