Twórzmy wspólną przyszłość

Tytuł projektu: „Twórzmy wspólną przyszłość”

Lider – Grudziądzkie Centrum Caritas

Partner – Fundacja Razem

Nazwa i numer poddziałania: 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Cel projektu: przygotowanie do podjęcia zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych z 5 gmin poprzez objęcie ich kompleksową aktywizacją społeczno-zawodową

Okres realizacji projektu: Od 01.04.2012 do 31.03.2014

Obszar realizacji – gminy: Grudziądz, Łasin, Rogóźno, Świecie n/Osą, Dragacz.

Powyższe gminy to gminy woj. kujawsko-pomorskiego, na terenie których liczba osób korzystających z pomocy społecznej jest wyższa niż średnia liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

Beneficjenci:

- 60 osób (26 mężczyzn i 34 kobiet) zarejestrowanych w PUP zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu długotrwałego bezrobocia

- osoby 50+ (co najmniej 30 os.. tj.:50%) z niskimi lub nieaktualnymi kwalifikacjami

- osoby w wieku 18-24 lat-bez kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia zawodowego lub z niskimi/ nieaktualnymi kwalifikacjami

- os. w wieku produkcyjnym 25-49 z nieaktualnymi lub niskimi kwalifikacjami

Najważniejsze działania:
1. Trening kompetencji i umiejętności psycho-społecznych
2. Klub Aktywności Zawodowej - poradnictwo psycho-społeczne i zawodowe oraz konsultacje specjalistów (doradca zawodowy, psycholog, prawnik)
3. Bezpłatne szkolenia:

- Ekspedient w punkcie obsługowym
- Pracownik Biurowy
- Monter/ składacz okien
- Instalator sieci wodno-kanalizacyjnych z uprawnieniami
- Kosmetyczka

4. Staże zawodowe (6 miesięcy).