Bursa Szkolna Caritas

Środowiskowy Dom Samopomocy

gru 21, 2020

Czytamy Pomagamy - Boże Narodzenie 2020

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia studenci kierunku lekarskiego CM UMK w Bydgoszczy oraz członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz, przygotowali dla najmłodszych specjalnie na tę okazję film (na filmiku tym czytają bajki oraz śpiewają piosenki aby w jakimkolwiek stopniu umilić święta dzieciom, które ze względu na obecnie trwającą pandemię nie mogłyby ich posłuchać na żywo). Niestety przez pandemię, nie ma innej możliwości poczytania bajek i złożenia życzeń dzieciom, jak on-line. Włożyli w to wiele pracy, serca i zaangażowania. Aby obejrzyć filmik wystarczy kliknąć w obrazek.

sie 16, 2022

Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty realizuje zadanie pn. "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020″ - Podprogram 2021 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

lip 28, 2022

Podsumowanie działań w Lipcu 2022 roku

W ramach projektu „Rodzina w Centrum 3" w miesiącu Lipiec 2022 zrealizowano:

5 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – pedagogicznego

7 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychologicznego

2 porady specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychiatrycznego

1 spotkanie w ramach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i naturalnych

1 warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci lub młodzieży przebywających w pieczy oraz z rodzina naturalnych z problemami opiekuńczo-wychowawczymi

1 warsztat dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą