Bursa Szkolna Caritas

Środowiskowy Dom Samopomocy

gru 11, 2020

Ważna informacja dla podopiecznych ŚDS!!!

Ważna informacja dla podopiecznych ŚDS!!!

Przypominamy o bezwzględnym informowaniu pracowników ŚDS o wszystkich nagłych sytuacjach zdrowotnych w rodzinie. Konieczne jest informowanie nie tylko o nałożonej kwarantannie na któregokolwiek członka rodziny przebywającego pod danym adresem, ale także o przypadkach podejrzenia zachorowania czy też o złym samopoczuciu.

W takim przypadku będziemy dostarczać przesyłki i zostawiać pod drzwiami (bezkontaktowo).

Brak przestrzegania tych zasad skutkuje już wyłączeniem części załogi z możliwości wykonywania pracy a co za tym idzie może się okazać, że w kolejnych dniach nie będzie już miał kto dostarczać posiłków i paczek.

Prosimy też, żeby podczas odbierania paczek, pakietów, obiadów mieć zasłonięte usta i nos (maseczka, przyłbica itp.).

sie 16, 2022

Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty realizuje zadanie pn. "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020″ - Podprogram 2021 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

lip 28, 2022

Podsumowanie działań w Lipcu 2022 roku

W ramach projektu „Rodzina w Centrum 3" w miesiącu Lipiec 2022 zrealizowano:

5 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – pedagogicznego

7 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychologicznego

2 porady specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychiatrycznego

1 spotkanie w ramach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i naturalnych

1 warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci lub młodzieży przebywających w pieczy oraz z rodzina naturalnych z problemami opiekuńczo-wychowawczymi

1 warsztat dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą