Bursa Szkolna Caritas

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY

lis 5, 2019

III miejsce ŚDS w turnieju kręgli klasycznych w Tucholi

W dniu 25 października br. nasza drużyna z ŚDS wyjechała do Tucholi na zawody w kręgle. Uczestnicy turnieju przygotowywali się od wielu tygodni do zawodów, ćwiczyli techniki gry  pod kierunkiem terapeuty w kręgielni miejscowej.

W dniu wyjazdu na zawody, wszyscy byli bardzo podekscytowani. W trakcie podróży dopracowywaliśmy  techniki gry w kręgle wymieniając sie doświadczeniami rzutów kul. Na miejscu przywitano nas serdecznie i  ustalono kolejność rozgrywek. Każda drużyna składała się z trzech uczestników a do zawodów przystąpiło aż 12 drużyn. Nie brakowało emocji podczas rozgrywek gdyż poziom gry był bardzo wysoki ale przygotowanie i wypracowanie technik gry w kręgle dały swój efekt, zajęliśmy III miejsce z czego byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi. Wracaliśmy do domu pełni uśmiechu i zadowolenia trzymając w rękach  puchar i dyplom za zajęcie III miejsca. Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie zawodów i miłą atmosferę w której nie brakowało zdrowej rywalizacji.

lip 28, 2022

Podsumowanie działań w Lipcu 2022 roku

W ramach projektu „Rodzina w Centrum 3" w miesiącu Lipiec 2022 zrealizowano:

5 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – pedagogicznego

7 godzin specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychologicznego

2 porady specjalistycznego poradnictwa rodzinnego – psychiatrycznego

1 spotkanie w ramach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i naturalnych

1 warsztat socjoterapeutyczny dla dzieci lub młodzieży przebywających w pieczy oraz z rodzina naturalnych z problemami opiekuńczo-wychowawczymi

1 warsztat dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą

lip 23, 2022

Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty związku z realizacją zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pt. „Prowadzenie Centrum Wspierania Rodzin (CWR) w ramach projektu partnerskiego pn. Rodzina w Centrum 3 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzi ciągły nabór uczestników.

W ramach projektu „Rodzina w Centrum 3” uczestnicy mogą skorzystać bezpłatnie z poniższych form wsparcia:

1. Specjalistyczne poradnictwo rodzinne: pedagogiczne, psychologiczne, psychiatryczne.

2. Grupy wsparcia dla rodzin naturalnych i zastępczych.

3. Warsztaty wzmacniające kompetencje rodzicielskie.

4. Zajęcia animacyjne dla dzieci rodziców uczestniczących w warsztatach.

5. Warsztaty dla dzieci i młodzieży, w tym socjoterapeutyczne.

6. Warsztaty dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą.

7. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze.

8. Spotkanie promujące rodzinną pieczę zastępczą.

Działania projektowe realizowane są w okresie od maja 2021 r. do grudnia 2022 r.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się pod adres:

1. Grudziądzkie Centrum Caritas86-300 Grudziądz, ul. Klasztorna 6
2. Telefon 56/ 64 28 587
3. e-mail mblock@caritas.pl
4. godziny pracy CWR czynne od poniedziałku do piątku 7:00 – 15:00

Oraz zgodnie z harmonogramem w danym miesiącu

5. Osoba do kontaktu: Milena Block

1. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, 86-300 Grudziądz, ul. Waryńskiego 34A