Bursa Szkolna Caritas

Środowiskowy Dom Samopomocy

wrz 22, 2015

Podsumowanie spotkania informacyjnego na Marinie

W dniu 18.09.2015 r. w obiekcie grudziądzkiej Mariny odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne poświęcone przygotowaniom do utworzenia na terenie miasta Grudziądz stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania. W pracach na rzecz LGD aktywnie uczestniczy Grudziądzkie Centrum Caritas.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, uczestniczyło prawie 30 osób reprezentujących wszystkie, konieczne przy tworzeniu LGD, sektory: publiczny, gospodarczy, pozarządowy oraz społeczny.

Spotkanie poprowadził ks. Marek Borzyszkowski - Przewodniczący RDPP, który po przywitaniu gości przeszedł do omówienia możliwości, jakie dają nam fundusze europejskie na lata 2014-2020.

Główną część spotkania stanowiła prezentacja, zawierająca najważniejsze informacje, dotyczące koncepcji RLKS (rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność) oraz wskazująca możliwe działania i źródła finansowania inicjatyw społecznych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju.

Po prezentacji był czas na dyskusję oraz zadawanie pytań. Zbierano także deklaracje uczestnictwa w tworzeniu Lokalnej Grupy Działania. Jedną z organizacji, reprezentujących sektor pozarządowy, o których już wiadomo, że aktywnie zaangażują się w LGD, jest Grudziądzkie Centrum Caritas.

Już wkrótce poinformujemy o kolejnych spotkaniach.
Po więcej informacji nt. Lokalnej Grupy Działania oraz deklaracje przystąpienia do Stowarzyszenia, zapraszamy do pokoju 102A w Urzędzie Miejskim przy ul. Ratuszowej 1.

lip 29, 2019
Informujemy, iż w dniach od 29 lipca do 9 sierpnia br. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej.
lip 5, 2019
W dniu 18.06.2019 r. Środowiskowy Dom Samopomocy Grudziądzkiego Centrum Caritas zorganizował festyn integracyjny pt. „Dziki Zachód”.  Impreza rozpoczęła się w Rudniku na plaży „Delfin”. Zaproszono 30 placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych do wspólnej zabawy.