Bursa Szkolna Caritas

Środowiskowy Dom Samopomocy

sie 24, 2015

Kolonie letenie dla dzieci 2015

Jak co roku Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty zorganizowało kolonie letnie dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczo-profilaktycznych „Przystań” oraz św. Józefa w Grudziądzu. Tegoroczne kolonie odbyły się w Ośrodku Wczasowym „Rytebłota”, w malowniczo położonej nad jeziorem Zbiczno miejscowości - Rytebłota.

Dzieci uczestniczące w letnim wypoczynku zorganizowanym przez Grudziądzkie Centrum Caritas miały okazję spróbować niespotykanych dyscyplin. Cyrkowe akrobacje na linie i chodzenie na szczudłach nie są im obce. Okazało się, że strzelanie z łuku oraz z wiatrówki wcale nie jest takie trudne. Okazało się także, że lina może mieć cztery końce, a przeciąganie jej daje mnóstwo radości i uczy pracy w zespole. Mali rycerze mogli również spróbować średniowiecznych walk mieczami piankowymi. A wszystko pod okiem doświadczonych wolontariuszy. Instruktorzy dzielili się z dziećmi nie tylko wskazówkami, ale również zarażali swoją pasją.

27 lipca 2015 r. w Ośrodku Rytebłota nad Jeziorem Zbiczno w ramach trwających kolonii dla podopiecznych Grudziądzkiego Centrum Caritas odbył się piknik dla dzieci pn. „Przekaż swoja pasję”. Imprezę wspólnie zorganizowali wolontariusze Fundacji Orange i Caritas.

W ramach pikniku przygotowano dla dzieci moc atrakcji. Dzieci miały okazję poznać niespotykane oraz bardzo interesujące dyscypliny. Instruktorzy oprócz praktycznego treningu opowiadali także dzieciom o swoich pasjach, jak ważne są one w ich życiu, że warto rozwijać swoje zainteresowania i dążyć do spełniania swoich najskrytszych marzeń.

Kolonie realizowane są dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Grudziądz,

Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

oraz Grudziądzkiego Centrum Caritas

www.kujawsko-pomorskie.pl

lip 29, 2019
Informujemy, iż w dniach od 29 lipca do 9 sierpnia br. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego będzie nieczynna z powodu przerwy urlopowej.
lip 5, 2019
W dniu 18.06.2019 r. Środowiskowy Dom Samopomocy Grudziądzkiego Centrum Caritas zorganizował festyn integracyjny pt. „Dziki Zachód”.  Impreza rozpoczęła się w Rudniku na plaży „Delfin”. Zaproszono 30 placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych do wspólnej zabawy.