Grudziądzkie Mobilne Centrum Aktywizacji Zawodowej - projekt zakończony

Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich
Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie
Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy
Lider: Grudziądzkie Centrum Caritas
Partner: Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu
Okres realizacji: 01.04.2014 - 30.06.2015.

Cel główny projektu:
Zwiększenie skuteczności działań planowanych na rzecz aktywizacji zawodowej 80 bezrobotnych (50K i 30M) zamieszkałych w gminach wiejskich lub na obszarze wiejskim gminy miejsko– wiejskiej powiatu grudziądzkiego do 30.06.2015 r., prowadzących do poprawy ich zatrudnialności.

Uczestnicy projektu:
Projekt skierowany jest do 80 bezrobotnych (50 kobiet i 30 mężczyzn) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grudziądzu zamieszkałych na terenie powiatu grudziądzkiego.

Wsparcie w projekcie:

• Poradnictwo zawodowe oraz warsztaty aktywizacyjne
  • Szkolenia zawodowe
  • Staż
  • Wsparcie psychologiczne w postaci coachingu
  • Zwrot kosztów dojazdu na wszystkie formy wsparcia
  • Zwrot kosztów opieki na dzieckiem
  • Zwrot kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pracy lub zwrot kosztów zakwaterowania w miejscu, w którym Uczestnik projektu podjął zatrudnienie
  • Jednorazowy dodatek relokacyjny

Wszelkie informacje dotyczące projektu można uzyskać:

w siedzibie GRUDZIĄDZKIEGO CENTRUM CARITAS
ul. Klasztorna 6, pokój 26, tel. (056) 64 285 87 oraz 605 173 605,

w Mobilnym Centrum Aktywizacji Zawodowej
ul. Dworcowa 35, pokój 3, tel. (056) 643 84 90,

a także w następujących lokalnych biurach Mobilnego Centrum Aktywizacji Zawodowej:
Gmina Łasin – świetlica w Szczepankach/Plesewie,
Gmina Grudziądz – świetlica w Świerkocinie/Małym Rudniku,
Gmina Rogóźno – Gminny Ośrodek Kultury,
Gmina Radzyń Chełmiński – świetlica w Rywałdzie/Dębieńcu,
Gmina Świecie nad Osą – świetlica w Linowie/Lisnowie,
Gmina Gruta – świetlica w Mełnie.